NOVA 1600mm Cantilever Take up, Model CVA-1600/TR
0411-00391 Take-ups CVA-1600/TR
Made in 2003
Cantilever take up designed for insulated cables with a diameter up to 25mm
Specifications:
  • Bobbin diameter: 800mm up to 1600mm
  • Pintles diameter: 80mm